ونتوری چیست؟

ونتوری انژکتورهای افتراقی با تیغه های مخلوط کننده است . برتری ونتوری های ما در طراحی مناسب برای حداکثر عملکرد شامل ظرفیت مکش و توانایی خوب در مخلوط کردن می باشد. هزینه عملیاتی این انژکتورها (ونتوری ها) از سیستم های موثر دیگر بسیار کمتر است و در عین حال بعلت عدم وجود قطعات محرک در این پمپ مکانیکال برای شما استفاده ای بدون دردسر دارد.

با ورود آب تحت فشار به بخش ورودی ونتوری ، آب به سمت حفره ای ویژه جمع می گردد و به تندآبی با جریان پرشتاب تبدیل می شود. افزایش شتاب از طریق حفره انژکتور منجر به کاهش در فشار مطلق می شود و خلاء بوجود می آورد، درنتیجه مواد افزودنی از قسمت نافی مکش می کند و وارد جریان آب می گردد. به محض اینکه جریان پرشتاب (جت استریم) به سمت خروجی ونتوری حرکت می کند، شتاب آن کاهش پیدا میکند و به انرژی با فشار پایین تر بازتغییر می کند.

برای عملکرد مناسب انژکتورهای ونتوری فقط به تفاوت فشار افتراقی پایین بین ورودی و خروجی ونتوری نیاز است تا در نافی مکش خلاء ایجاد شود. تیغه های مخلوط کننده داخلی هزاران میکروحباب تولید می کنند که سطح اصطکاک فوق العاده ای با مایع ایجاد می کند .(چندین میکروحباب سطح اصطکاک بزرگتری نسبت به یک حباب بزرگ با همان حجم ایجاد می کنند).

ونتوری های ما را می توانید در سه سایز یک دوم ، سه چهارم و یک اینچ تهیه فرمایید.

مشخصات فنی و تصویر هر سه  مدل ونتوری را از اینجا ببینید.